Tien G-voetballers van de Tilburgse vereniging SVG hebben in het weekend van 7 t/m 9 Juli de Special Olympics in Luxemburg gewonnen. Ze vertegenwoordigden Nederland in een sterk bezet zeven-tegen-zeven toernooi met deelnemende teams uit Luxemburg, België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en de Verenigde Staten. 

En met succes: de heren en dame sleepten de eindoverwinning in de wacht.
Na zes winstpartijen en een gelijkspel was thuisland Luxemburg de tegenstander in de finale. Nederland kwam al snel op een 1-0 voorsprong, maar nog voor rust kwam Luxemburg op gelijke hoogte. In de slotfase viel de beslissende 2-1.

SVG-voorzitter en begeleider Peter Balmakers is een trots man. ,,Dat was ik van tevoren al, want het is geweldig dat onze spelers Nederland mogen vertegenwoordigen op zo’n toernooi. Als je het dan zo goed doet, is de winst een prachtige afsluiter van dit geslaagde weekend.”